Skip to content

Ile kosztuje sejf i serwis sejfu?

Kłódka i banknoty na jasnym tle.

Sejf to jeden z wydatków, który nie należy do podstawowych elementów wyposażenia każdego domu. Nie jest to też najtańszy produkt, bo jakość wykonania sejfu przekłada się na jego bezpieczeństwo. Ile kosztuje sejf i serwis sejfu? Poznajcie odpowiedzi na te pytania już teraz!

Ile może kosztować sejf?

Ceny sejfów zaczynają się od kilkuset złotych i mogą dochodzić nawet do kilkudziesięciu tysięcy. Oczywiście ta kwota może być jeszcze wyższa, w zależności od wymagań oraz innych czynników wpływających na cenę. Jakie rozwiązanie będzie najlepsze w waszym domu?

Ile kosztuje sejf domowy?

Sejfy domowe kosztują zwykle kilkaset złotych. Przeważnie charakteryzują się niewielkimi rozmiarami, w końcu ich zadaniem jest pomieszczenie jedynie najcenniejszych przedmiotów. Popularne marki sejfów, takie jak Yale, czy Hartmann znajdziemy właśnie w takich cenach.

Warto mieć też na względzie to, że nie zawsze ten droższy produkt będzie lepszy. Co jednak właściwie się liczy podczas wyboru sejfu? Poznajcie czynniki wpływające na cenę tego rodzaju produktu.

Od czego zależy cena sejfu?

Osoby zastanawiające się nad zakupem sejfu nie zawsze są świadome tego, na co dokładnie składa się jego cena. Może ona zależeć m.in. od:

  • stopień ochrony (przed włamaniem, ogniem itp.),
  • rodzaj zamka (kluczowy, elektroniczny, mechaniczny, czy biometryczny),
  • klasa sejfu (określająca poziom zabezpieczenia),
  • rozmiar sejfu,
  • rodzaj sejfu (sejf, kasa pancerna, szafa pancerna, itp.).

Aby zdecydować się na właściwy sejf, warto jeszcze przed rozpoczęciem poszukiwań sporządzić listę oczekiwań, która ułatwi znalezienie idealnego sejfu.

Ile kosztuje serwisowanie sejfu?

Decydując się na sejf do domu, należy mieć na względzie to, że może dojść do potrzeby jego serwisowania. Zdarza się, że dochodzi do jego awarii lub po prostu należy go naprawić po włamaniu, lub jego nieudanej próbie otwarcia.

Tak jak na cenę sejfu, tak i na jego naprawę składają się naprawdę różne czynniki. Podstawą do wyceny będzie jednak rodzaj zamka, wielkość sejfu, jego klasa i oczywiście to, czego właściwie ma dotyczyć serwis. Jeśli chcecie poznać konkretną cenę serwisu waszego sejfu, zachęcamy do kontaktu!

Co ile należy serwisować sejf?

Kolejnym pytaniem z zakresu serwisu, jest to, co ile należy go serwisować. W tym punkcie warto podkreślić, że serwis sejfu to nie tylko jego naprawa. Jest to również sprawdzenie jego sprawności, a dokładniej przegląd okresowy. Co ile powinien być wykonywany? Wiele zależy od wytycznych producenta, natomiast najczęściej korzystanie z tej usługi zaleca się raz w roku.

Podczas przeglądów okresowych specjaliście sprawdzają przede wszystkim:

  • funkcjonalność zamka,
  • trwałość ścianek sejfu,
  • oraz generalny stan zabezpieczeń.

Jeśli interesuje was taka usługa wykonana przez doświadczonych profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem, to zapraszamy do kontaktu.