Skip to content

Jak zmienić kod w sejfie?

Jak zmienić kod do sejfu?

Zmiana kodu w sejfie to ważna procedura, która może podnieść poziom bezpieczeństwa waszych cennych przedmiotów. Regularną aktualizację kodu dostępu szczególnie zaleca się w przypadku podejrzenia, że mógł on zostać ujawniony osobom niepowołanym. W zależności od rodzaju sejfu proces zmiany kodu może się różnić, jednak istnieją pewne cechy wspólne. Poniżej przedstawimy uniwersalne kroki, które pozwolą wam zmienić kod w sejfie szybko i łatwo.

Zmiana kodu w sejfie – Krok po kroku

Instrukcja do zmiany kodu w sejfie w przypadku zamka mechanicznego prezentuje się następująco:

 1. Użyjcie aktualnej kombinacji, aby otworzyć sejf.
 2. Wewnątrz drzwi sejfu lub w ich pobliżu, znajdziecie mały otwór lub zaślepkę. Otwór ten dedykuje się resetowaniu kombinacji.
 3. Włóżcie klucz resetujący (jeśli go macie) do otworu i przekręćcie go. W zależności od modelu sejfu może być konieczne przekręcenie klucza w określoną stronę.
 4. Ustawcie nową kombinację, obracając pokrętłem zamka.
 5. Przekręćcie klucz resetujący z powrotem do pozycji wyjściowej i wyjmijcie go z otworu. Nowa kombinacja powinna być teraz ustawiona.
 6. Zamknijcie drzwi sejfu i sprawdźcie, czy nowa kombinacja działa poprawnie.

Zmiana kodu w sejfie z zamkiem elektronicznym

Jak sprawa wygląda, gdy chodzi o zamek elektroniczny? W tej sytuacji postawcie na poniżej przedstawione działania po zapoznaniu się wcześniej z instrukcją skrytki:

 1. Otwórzcie drzwi do sejfu przy pomocy aktualnego kodu dostępu.
 2. Wciśnijcie przycisk 0 sześć razy lub przytrzymajcie go – powinniście usłyszeć podwójny sygnał dźwiękowy.
 3. Wprowadźcie obecny kod – zostanie to potwierdzone podwójnym sygnałem dźwiękowym.
 4. Wybierzcie nowy kod – usłyszycie wówczas kolejny podwójny sygnał dźwiękowy.
 5. Potwierdźcie nowy kod, wpisując go ponownie – znów powinien pojawić się podwójny sygnał, co będzie oznaczało, że kod został pomyślnie zmieniony.

Jak zresetować kod do sejfu?

W jaki sposób zresetować kod do naszej skrytki na cenne przedmioty? Ta wiedza przyda wam się, gdy zapomnicie hasła dostępu do waszego sejfu. Jeśli nie posiadacie awaryjnego klucza lub kodu na takie sytuacje, to najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy fachowców. W tym celu postawcie na awaryjne otwieranie sejfów, jakie oferujemy w zakładzie Sejfy 71.

Specjaliści z doświadczeniem sprawnie i nieinwazyjnie dostaną się do wnętrza waszej skrytki i pomogą wam w zresetowaniu kodu. Dzięki temu rozwiązaniu nie będziecie zmagali się z otwarciem sejfu, narażając go na zniszczenia, a kod czym prędzej zostanie zmieniony wedle waszego uznania.

Po co zmieniać kod w sejfie?

Wiele osób często zastanawia się, po co właściwie zmieniać kod dostępu prowadzący do skrytki, skoro ten poprzedni ciągle się sprawdza. Przede wszystkim musicie mieć na względzie, że regularna zmiana kodu minimalizuje ryzyko, iż ktoś niepowołany pozna ten aktualny i uzyska dostęp do zawartości sejfu.

Ponadto, jeśli sejfu używają różne osoby, regularna zmiana kodu pomaga w zarządzaniu dostępem i zapewnieniu, że tylko ci upoważnieni mają do niego dostęp. Taką praktykę stosuje się najczęściej w dużych i średnich firmach, gdzie rotacja pracowników jest dosyć spora. Dzięki temu rozwiązaniu istotne dokumenty nie ujrzą światła dziennego bez waszej zgody.

Zmiana kodu w sejfie jest prostym, ale skutecznym sposobem na zapewnienie, że wasze wartościowe przedmioty są chronione przed nieautoryzowanym dostępem. Częsta aktualizacja kodu pomaga utrzymać wysoki poziom bezpieczeństwa. W rezultacie czego chroni ona przed kradzieżą i nieuprawnionym dostępem, a także zapewnia spokój ducha właściciela skrytki.