Skip to content

Sejf do wmurowania – Jaki będzie najlepszy?

Sejf do wmurowania - Jaki będzie najlepszy?

Decydując się na zakup sejfu do wmurowania, musimy wziąć pod uwagę wiele istotnych czynników, takich jak wielkość sejfu, potencjalne umiejscowienie, czy rodzaj zamka. Przede wszystkim powinien on być dostosowany do potrzeb użytkowników. Na co jeszcze zwrócić uwagę i dla kogo sejf do wmurowania będzie dobrym wyborem?

Sejf do wmurowania – Czy warto?

Gdy pojawia się pomysł montażu sejfu do wmurowania, wiele osób ma wątpliwości, czy w ogóle warto zdecydować się na takie rozwiązanie. Sama kasa pancerna, czy inny typ schowka to zaledwie połowa sukcesu w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa ich zawartości. Włamywacz, który nie będzie mógł dostać się do jego środka, może po prostu zabrać go ze sobą.

Oczywiście, jeśli zdecydujecie się na sejf do wmurowania, to nie ma możliwości, że przestępca zabierze go ze sobą. Nawet jeśli będzie próbował, to zrobi wokół siebie taki hałas, że pomoc sama się pojawi. Jest to jeden z najważniejszych powodów, które dowodzą, że warto wybrać to rozwiązanie.

Sejf w ścianie – Dla kogo?

Nie każdy ma świadomość tego, że wmurowanie schowka w ścianę zagwarantuje najwyższą ochronę cennych przedmiotów. Z tego też względu grupa osób, dla których ta opcja będzie dobrym pomysłem, jest długa. Należą do niej między innymi:

 • Banki i instytucje finansowe,
 • Domy i mieszkania prywatne,
 • Przedsiębiorstwa i korporacje,
 • Hotele i restauracje,
 • Sklepy detaliczne,
 • Instytucje rządowe.

Sejf domowy w ścianie

Decydując się na sejf domowy, powinniście mieć na uwadze to, że jego posiadanie nie powinno należeć do wiedzy powszechnej. Ważne, żeby o jego istnieniu wiedziała jak najmniejsza grupa osób. Ponadto musicie mieć na względzie, że schowek powinien być przechowywany w odpowiednim pomieszczeniu. Dzięki tym wskazówkom zapewnicie jak największą ochronę przechowywanej zawartości.

W sejfie domowym możecie przechowywać kosztowności, pieniądze, biżuterię, drogocenne pamiątki, czy też istotne dokumenty. Przy odpowiednim wyborze klasy i montażu to rozwiązanie zadziała świetnie.

Sejf w ścianie do biura

Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą powinny traktować sejf jako niezbędnik do zachowania najwyższych środków bezpieczeństwa. Warto mieć na uwadze, że w tym przypadku tym bardziej trzeba wydzielać wiedzę na temat jego istnienia. Dzięki tej opcji będziecie mieli pewność, że istotne umowy, dokumenty, czy dane o pracownikach i transakcjach nie trafią w niepowołane ręce.

Sejf do wmurowania - Czy warto?
Safe is a safe for storing valuables and gold bars.

Dzięki umiejscowieniu tego schowka w ścianie upewnicie się w tym, że potencjalny złodziej nie będzie w stanie go wynieść i dostać się do wrażliwej wiedzy bez przeszkód. Pamiętajcie, że wasze biuro powinno być strzeżone zarówno przez sejf, jak i monitoring, bądź karty dostępu.

O czym pamiętać wybierając sejf do wmurowania?

Jednym z częstych pytań dotyczących sejfu do wmurowania, jest to, na co należy zwracać uwagę podczas jego wyboru. Do takich aspektów należą oczywiście:

 • Klasa bezpieczeństwa sejfu,
 • Wielkość schowka,
 • Potencjalne umiejscowienie,
 • Założony budżet,
 • Planowana zawartość sejfu,
 • Rodzaj zamka – elektroniczny, mechaniczny lub cyfrowy,
 • Upewnienie się o istnieniu certyfikatu.

Biorąc pod uwagę te punkty, dużo łatwiej będzie wam wybrać konkretny model.

Doradztwo przy wyborze sejfu do wmurowania

Sejf nie jest produktem, który wybieramy codziennie, dlatego też warto wiedzieć, że niekiedy dobrym pomysłem jest skorzystanie z pomocy profesjonalistów. Doradztwo w wyborze sejfów to usługa, która skupia się na dopasowaniu produktu na podstawie powyżej przedstawionych punkty oraz wiedzy fachowców. Dzięki tej opcji postawcie na najlepszy sejf w ścianie, który będzie wam służył długie lata.