Skip to content

Montaż sejfu w domu

Sejf w szafie w domu

Kiedy już wybierzemy ten wymarzony sejf do swojego domu, przychodzi czas, w którym trzeba go zamontować. Nie każdy jest świadomy tego, w jaki sposób odpowiednio się za to zabrać. Istnieje wiele czynników, które trzeba wziąć pod uwagę, aby całość przebiegła bezproblemowo. Jak zamontować sejf, aby wszystko poszło zgodnie z planem? Poznajcie odpowiedzi na te i inne pytania w poniższym wpisie.

Jak zamontować sejf w ścianie?

Montaż sejfu w ścianie jest zaawansowanym zadaniem, które wymaga odpowiednich narzędzi, umiejętności oraz staranności. W przeciwnym razie możemy negatywnie wpłynąć na jego późniejsze sprawowanie swojej roli. Na początku wybierzcie odpowiednie miejsce i upewnijcie się, że ono trudno dostępne dla potencjalnych włamywaczy. Następnie zwróćcie uwagę na to, czy nie ma przewodów elektrycznych, rur wodociągowych ani innych instalacji w miejscu montażu.

Następnie przejdźcie do wycinania w ścianie otworu. Powinien być on o około 10 centymetrów wyższy i szerszy od pierwotnych wymiarów sejfu. Głębokość otworu musi być 5 centymetrów od niego głębsza. Kolejnym krokiem będzie wypełnienie miejsca między otworem a korpusem, używając do tego zaprawy murarskiej. Poczekajcie około 7 dni, aż wszystko wyschnie. Miejcie na względzie, że drzwi mają być w tym czasie otwarte.

Jeśli w przeszłości nie mieliście do czynienia z czynnościami tego typu, to najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy specjalistów. Usługa montażu sejfu sprawi, że zostanie on bezpiecznie zamontowany w wybranej przez was lokalizacji.

Jak zamontować sejf w szafie?

Aby dodatkowo zabezpieczyć sejf oraz jego zawartość wiele osób decyduje się na jego montaż w szafie. W jaki sposób to zrobić? W tym przypadku trzeba wykazać się jeszcze większą dokładnością niż w poprzednim przykładzie. Przede wszystkim zmierzcie wnętrze mebla, aby mieć stuprocentową pewność, że sejf się w nie wpasuje wielkościowo. Następnie przygotujcie narzędzia oraz wszystkie elementy, które są niezbędne do montażu.

W kolejnym kroku oznaczcie miejsca, w których mają znaleźć się punkty montażowe. Postawcie na wywiercenie otworów w ścianie zgodnie z oznaczeniami punktów montażowych. Użyjcie wiertarki dostosowanej do materiału, w którym wiercicie i zamocujcie sejf do ścianki szafy przy pomocy śrub montażowych. Pamiętajcie o ich odpowiednim dokręceniu, a następnie sprawdzeniu stabilności całej konstrukcji.

Brak odpowiedniego mocowania może sprawić, że spadnie ona z wysokości, na której została umieszczona. 

Jak zamontować sejf, aby włamywacz go nie obrabował?

Jeśli decydujemy się na rozwiązanie w postaci sejfu, to ogromnie zależy nam na tym, by włamywacze nie dostali się do jego zawartości. Z tego powodu decydujemy się na modele wysokiej jakości, ale nie jest to jedyny aspekt, który może o tym zaważyć. Miejsce montażu także może pomóc w uchronieniu cennych elementów w nich przechowywanych. Jak zatem zamontować sejf, aby włamywacz go nie obrabował?

Warto zdecydować się na montaż w podłodze lub ścianie, gdyż jest to dodatkowe utrudnienie dla tych, którzy zamierzają sforsować zamek lub dostać się do środka w inny sposób. Brak opcji zobaczenia całkowitych walorów skrzynki może zagwarantować więcej czasu spędzonego nad próbą włamania. Nie zapominajcie także o pokoju, w którym się znajduje.

Dobrym pomysłem jest umieszczenie go w pomieszczeniu zamykanym na klucz, a nawet monitorowanym. Warto rozważyć także ukrycie całego sejfu. Można to zrobić, chowając go pod jednym ze schodów lub za komodą w jednym z pomieszczeń. Jeśli nie jesteście pewni, w jaki sposób się za to zabrać skorzystajcie z opcji doradztwa specjalistów, którzy zajmują się tym na co dzień od lat. Zapraszamy do kontaktu w celu konsultacji lub całej usługi montażu.