Skip to content

Niewidzialny sejf – Gdzie go zamontować?

Lekko otwarty sejf z podwójnym wnętrzem

Chcąc zachować jak najwyższy stopień bezpieczeństwa dla przechowywanych cennych przedmiotów, wiele osób decyduje się na opcję, jaką jest niewidzialny sejf. To pojęcie nie dla każdego jednak jest tak oczywiste, dlatego też postanowiliśmy nieco rozwinąć ten temat. Poniżej dowiecie się, czym właściwie jest taki rodzaj skrytki i czy warto się na nią zdecydować.

Niewidzialny sejf – Co to?

Najważniejszą kwestią w tym wątku, jest oczywiście to, czym właściwie jest niewidzialny sejf. Jest to rodzaj skrytki o charakterystycznej budowie, zamontowany w konkretny sposób. Niewidzialny sejf jest montowany w podłodze, ścianie, szafie, czy innych nietypowych miejscach. Najważniejsze w tym przypadku jest oczywiście to, żeby ani włamywacze, ani przypadkowi goście nie byli w stanie na niego natrafić.

Jak działa niewidzialny sejf?

Działanie niewidzialnego sejfu jest bardzo proste. Ten typ schowka na cenne przedmioty ma nie być widoczny na pierwszy rzut oka. Dla postronnych obserwatorów, gości, a nawet włamywaczy powinien uchodzić za “niewidzialny”. Stąd też montuje się go w ścianie, podłodze, meblach i zdarza się, że również na suficie.

Ponadto ten typ sejfu ma dwie skrytki. Pierwszą jest ta ogólnodostępna, którą zobaczymy tuż po otwarciu, natomiast drugą jest ta, która znajduje się w dalszej części schowka. Oznacza to, że przy ewentualnej próbie włamania, włamywacz może uznać pierwszą część schowka za tą zawierającą cenne przedmioty i w ogóle nie dostać się do tej właściwej.

Gdzie zamontować niewidzialny sejf?

Decydując się na rozwiązanie, jakim jest niewidzialny sejf, pojawia się pytanie, gdzie najlepiej go umieścić, aby sprawował swoją rolę. Istnieje wiele możliwości, jednak nie wszystkie da się spełnić, ponieważ wiele zależy tutaj od rodzaju i wielkości sejfu, który zamierzacie ukryć. Popularnymi rozwiązaniami, które wymienia się najczęściej, są miejsca takie jak meble, podłoga, czy też ściana. Niektórzy decydują się również na montaż w suficie.

Jak dobrze ukryć sejf w szafie?

Tak, jak wspomnieliśmy, niewidzialny sejf często jest montowany w meblach, a najtrafniejszym wyborem jest oczywiście szafa. Jak jednak tego dokonać w skuteczny sposób? Zainstalujcie ukrytą ściankę w głębi szafy, która zakryje skrytkę. Może to być przesuwana półka, płat drewna lub inny element, który można łatwo przesunąć, aby odsłonić zawartość.

Inną propozycją, którą warto rozważyć, jest postawienie na montaż w okolicach podłogi, zwłaszcza jeśli mówimy o zabudowanej szafie. Musicie jednak mieć na względzie, że niezależnie od wyboru miejsca w szafie, sejf powinniście przytwierdzić do stałego miejsca. Najlepszym wyborem będzie ściana lub podłoga, ale oczywiście inne stałe opcje również się nadadzą. Dlaczego jest to takie ważne?

W momencie, gdy włamywacz odkryje położenie sejfu, to będzie próbował się do niego dostać. Jeśli jednak zastanie wolnostojącą skrytkę, to po prostu zabierze ją ze sobą i otworzy w dogodnym momencie. Dlatego też montując niewidzialny sejf, musicie go do czegoś przymocować. W ten sposób nikt nie zorientuje się, że ma do czynienia z podwójną skrytką.

Sejf ukryty w ścianie lub podłodze

Aby skutecznie ukryć sejf w ścianie lub podłodze, powinniście go odpowiednio w nich umieścić. Popularnym rozwiązaniem w przypadku pierwszej opcji jest oczywiście wmurowanie skrytki w ścianę. Następnie można zasłonić ją meblem, obrazem, czy inną ozdobą, która odwróci uwagę od przechowywanych rzeczy. Dzięki temu uniemożliwicie włamywaczowi zabranie ze sobą skrytki, ale również ukryjecie go przed wzrokiem postronnych osób.

Drugim ciekawym rozwiązaniem jest oczywiście postawienie na zamontowanie niewidzialnego sejfu w podłodze. Aby się to udało, musicie zrobić dziurę w podłodze, dlatego w tym przypadku najlepiej postawić na pomoc profesjonalistów. Waszą skrytkę możecie umieścić pod panelem podłogowym, płytką ceramiczną, wykładziną, czy też dywanem. Tutaj po raz kolejny brak dostępu do całego sejfu upewni was w tym, że nie zostanie on ukradziony w całości.

Niewidzialny sejf – Wskazówki

Podczas włamania nie ma miejsca na wygłupy. Jeśli włamywacz zmusi was do otwarcia sejfu, to powinniście na to przystać. Niewidzialny sejf zadziała przy tym doskonale, zwłaszcza jeśli umieścicie w nim fałszywe cenne dokumenty, czy przedmioty. W ten sposób odwrócicie uwagę przestępcy, a ten nie dostanie się do cennej zawartości, która znajduje się we właściwej części waszego schowka.

W tym wypadku imitacje drogiej biżuterii będą strzałem w dziesiątkę. Chytry włamywacz, zdobywając łup, nie zorientuje się, że coś jest nie tak.

Najczęstsze pytania – Niewidzialny sejf

Czy sejf domowy ukryty jest bezpieczny?

Sejf domowy ukryty bez wątpienia należy do najbezpieczniejszych wariantów służących do przechowywania cennych przedmiotów. Jego podwójne ukrycie sprawia, że włamywaczowi ogromnie trudno będzie go znaleźć, ale również dostać się do właściwej zawartości, o której istnieniu nie ma pojęcia. Mowa oczywiście o schowkach wysokiej klasy.

Dla kogo niewidzialny sejf?

Niewidzialny sejf jest dedykowany osobom, które chcą zachować najwyższy stopień bezpieczeństwa, przechowując cenne przedmioty. Jeśli zależy wam na tym, by to, co przechowujecie, nie trafiło niepowołane ręce, to zdecydowanie powinniście go wybrać.