Skip to content

Sejf na pieniądze – jaki wybrać?

Kłódka z pieniędzmi w tle - symboliczne oznaczenie sejfu na pieniądze

Bezpieczeństwo pieniędzy jest ogromnie ważnym aspektem. Z tego też względu dążymy do tego, by zostało ono zapewnione na jak najwyższym poziomie. Wiele osób decyduje się na różnego rodzaju zabezpieczenia mające w tym pomóc, np. sejf na pieniądze. Czy warto jednak na niego postawić i jaki model wybrać?

Jaki sejf na pieniądze wybrać?

Wybór odpowiedniego sejfu jest kwestią indywidualną. Oczywiście, jeśli chcecie w nim trzymać wyłącznie środki pieniężne, to nie musi być on tak wielki, jak miałoby to miejsce wraz z dokumentami, bronią, czy też złotem. Nim przejdziecie do podejmowania decyzji, powinniście mieć na uwadze konkretne aspekty.

Jaką klasę sejfu na pieniądze wybrać?

Przy wyborze klasy sejfu na pieniądze trzeba się zastanowić, jakie kwoty będą w nim przechowywane. Istnieje rozporządzenie, wydane przez Ministra Spraw Wewnętrznych, które określa limity przechowywanych wartości. Jest to dobra podpowiedź przy wyborze klasy sejfu na pieniądze.

Logiczne jest też, że im wyższa kwota przechowywanych pieniędzy, tym wyższa powinna być klasa sejfu.

Gdzie zamontować domowy sejf na pieniądze?

Po wybraniu idealnego sejfu na pieniądze przechodzimy oczywiście do jego zamontowania w odpowiednim miejscu. Powinien być on umiejscowiony tam, gdzie będzie bezpieczny podczas powodzi, pożaru, czy też włamania.

Ludzie często decydują się na umieszczenie sejfu na pieniądze w podłodze. Można go przykryć przy pomocy wykładziny, czy dywanu, jak również wykorzystać do tego zadania panele lub płytki ceramiczne. Najważniejsze, żeby miejsce, w którym go umieścicie, nie odznaczało się na tle całokształtu.

Innym rozwiązaniem wartym uwagi jest zamontowanie sejfu w ścianie. Dzięki takiej opcji będziecie mieli do niego łatwy dostęp i mało trudności z montażem. Dodatkowo jest to spore utrudnienie dla potencjalnego włamywacza.

Nie możecie zapomnieć o propozycji w postaci montażu sejfu w meblach. Dosyć często wykorzystywane są do tego zamykane na klucz szafy. W tym przypadku mebel powinien być jednak tylko dodatkowym zabezpieczeniem, bo sam schowek i tak lepiej przytwierdzić do podłogi lub ściany.

Czy mini sejfy na pieniądze są bezpieczne?

Podczas szukania idealnego sejfu na pieniądze, pojawia się pytanie, czy wersje mini takich schowków, należą do bezpiecznych. Przychodzimy zatem z odpowiedzią. Mini sejfy na pieniądze to rozwiązania należące do solidnych, jeśli zdecydujecie się na producenta cieszącego się renomą.
Oczywiście z racji swoich ograniczeń wielkościowych nie sprawdzą się w każdym przypadku. Samo ich wykonanie, jakość, czy materiały, z których zostały stworzone, zależą jednak od klasy sejfu i to na nią powinniście zwracać sporą uwagę podczas dokonywania zakupu.

Doradztwo przy wyborze sejfu na pieniądze

Wybór odpowiedniego sejfu do przechowywania pieniędzy może stanowić nie lada wyzwanie. Z tego też względu nasza firma oferuje profesjonalne doradztwo w tej kwestii. Dzięki naszemu doświadczeniu jesteśmy w stanie podpowiedzieć, jaki sejf będzie odpowiedni dla waszych potrzeb.

Doradztwo w wyborze sejfów to nie tylko skupienie się na samym sejfie. To również zwrócenie uwagi na rodzaj zastosowanego zamka, pomoc w znalezieniu odpowiedniego miejsca do montażu, czy też wybranie rodzaju zabezpieczenia. Zakres naszej wiedzy pozwala na spełnienie tych wszystkich działań na najwyższym poziomie. Postawcie na nas, a my zagwarantujemy wam najwyższą jakość świadczonych usług.