Sejf z wrzutnią, zwany również depozytowym, zwykle stosowany jest w hotelach, pocztach, czy urzędach. Charakteryzuje się nietypową budową, składa się tak naprawdę z dwóch schowków. Jak dokładnie działa sejf z wrzutnią i gdzie jest wykorzystywany? Odpowiadamy!
Sejf z wrzutnią – Jak działa?
Aby wyjaśnić, czym właściwie jest sejf z wrzutnią, trzeba poruszyć aspekt jego działania. Rozwiązania depozytowe charakteryzują się dwoma częściami. W pierwszej z nich znajduje się system wrzutowy, czyli szczelina na klucz bądź zamykana szuflada. Jeśli chodzi o drugą część, to znajduje się ona w dolnej części i jest komorą główną, w której przechowujemy ważne oraz cenne dla nas przedmioty.
Jego działanie polega zatem na tym, że przez szufladę lub szparę wrzucacie pieniądze, dokumenty, umowy, które trafiają do osobnej, zamykanej komory. Dzięki konkretnej budowie takiego sejfu nie jesteście w stanie wyciągnąć deponowanych przedmiotów z poziomu wrzutni, przez którą je tam wkładaliście. Oznacza to, że możemy wsadzić istotne elementy do sejfu bez konieczności posiadania dostępu do jego wnętrza.
Sejf wrzutowy – Zastosowania
Choć trzeba przyznać, że działanie takiego rozwiązania jest ciekawe, to często pojawia się pytanie, gdzie właściwie przydaje się taki sejf z wrzutnią. Do najczęściej wymienianych zastosowań zaliczają się oczywiście:
- Sklepy,
- Kantory,
- Poczty,
- Apteki,
- Urzędy,
- Hotele,
- Restauracje,
- Przedsiębiorstwa.
Dlaczego akurat te miejsca? To właśnie w nich operuje się sporymi ilościami gotówki, która powinna być składowana w miejscu, gdzie nikt poza określonymi osobami (np. szefostwem) nie będzie miał do nich dostępu. Osoby rozliczające kasę fiskalną mogą wrzucić do środka jej zawartość bez dostępu do zawartości sejfu z wrzutnią.
Sejf depozytowy z wrzutnią – Wady i Zalety
Jak wiadomo, rozwiązanie, jakim jest sejf depozytowy, ma swoje plusy i minusy. Wśród zalet tego rozwiązania znajdziemy:
- Skuteczna ochrona dostępu
- Szeroki wybór wariantów
- Łatwość obsługi
- Oszczędność czasy
- Zastosowania biznesowe
- Możliwość przechowywania na niewielkiej powierzchni
Do minusów sejfów z wrzutnią zaliczamy:
- Specjalnie przystosowany montaż
- Ograniczoną ilość miejsca
- Możliwość wrzucenia niepożądanych przedmiotów
- Brak opcji włożenia do niego większych elementów niż wrzutnia
Jak widać, to rozwiązanie, jak każde inne ma więcej zalet, niż wad, dlatego też warto się nad nim zastanowić, zwłaszcza, jeśli prowadzicie działalności, które wymieniliśmy w zastosowaniach.