Skip to content

Ile kosztuje sejf i serwis sejfu?

Kłódka i banknoty na jasnym tle.

Sejf to jeden z wydatków, który nie należy do podstawowych elementów wyposażenia każdego domu. Nie jest to też najtańszy produkt, bo jakość wykonania sejfu przekłada się na jego bezpieczeństwo. Ile kosztuje sejf i serwis sejfu? Poznajcie odpowiedzi na te pytania już teraz!

Ile może kosztować sejf?

Ceny sejfów zaczynają się od kilkuset złotych i mogą dochodzić nawet do kilkudziesięciu tysięcy. Oczywiście ta kwota może być jeszcze wyższa, w zależności od wymagań oraz innych czynników wpływających na cenę. Jakie rozwiązanie będzie najlepsze w waszym domu?

Ile kosztuje sejf domowy?

Sejfy domowe kosztują zwykle kilkaset złotych. Zwykle charakteryzują się niewielkimi rozmiarami, w końcu ich zadaniem jest pomieszczenie jedynie najcenniejszych przedmiotów. Popularne marki sejfów, takie jak Yale, czy Hartmann znajdziemy właśnie w takich cenach.

Warto mieć też na względzie to, że nie zawsze ten droższy produkt będzie lepszy. Co jednak właściwie się liczy podczas wyboru sejfu? Poznajcie czynniki wpływające na cenę tego rodzaju produktu.

Od czego zależy cena sejfu?

Osoby zastanawiające się nad zakupem sejfu nie zawsze są świadome tego, na co dokładnie składa się jego cena. Jednym z ważniejszych aspektów jest oczywiście jego rodzaj. Tego typu bezpieczne miejsca do przechowywania mogą charakteryzować się ochroną przed włamaniem lub ogniem. Niektóre z nich mogą pochwalić się zarówno jednym, jak i drugim. Warto jednak, byście przed rozpoczęciem poszukiwań sporządzili listę oczekiwań, która pozwoli na łatwiejsze  poszukiwania.

Nie możemy tutaj pominąć również kwestii w postaci wybranego zamka. Na rynku znajdują się naprawdę rozmaite możliwości. Wśród tych najpowszechniejszych znajdziemy rozwiązania kluczowe, mechaniczne, czy też elektroniczne. W przypadku zaawansowanych technologii sejfy mogą posiadać zamki biometryczne, które dopuszczają do wnętrza, tylko tych, którzy mają zakodowane w nich swoje odciski palców. Zdecydowanie nie jest to tania opcja. Opisując zakres cen sejfów na rynku, nie zapominajmy o ich klasach, czyli S1 i S2. Pierwsza z nich to najniższe możliwe zabezpieczenie do przechowywania broni. W tym przypadku druga z wymienionych będzie lepsza. Nie pomijamy także typów sejfów przez wzgląd na ich rozmiar oraz nacechowanie. Na rynku znajdują się bowiem klasyczne sejfy, kasy i szafy pancerne, jak również drzwi skarbcowe. Jak natomiast wygląda aspekt ich serwisu?

Ile kosztuje serwisowanie sejfu?

Decydując się na sejf do domu, należy mieć na względzie to, że może dojść do potrzeby jego serwisowania. Zdarza się, że dochodzi do jego awarii lub po prostu należy go naprawić po włamaniu, lub jego nieudanej próbie. W takiej czy innej sytuacji trzeba być gotowym na ewentualne wydatki. Nie każdy jednak ma pojęcie, czego właściwie powinien się spodziewać. Warto wiedzieć, że w tym wypadku nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

Tak jak na cenę sejfu, tak i na jego naprawę składają się naprawdę różne czynniki. Podstawą do wyceny będzie jednak rodzaj zamka, wielkość sejfu, jego klasa i oczywiście to, czego właściwie ma dotyczyć serwis. Aby upewnić się, co do ceny takiej usługi, sprawdźcie naszą zakładkę serwis sejfów.

Co ile należy serwisować sejf?

Kolejnym pytaniem z zakresu serwisu, jest to, co ile należy go serwisować. W tym punkcie warto podkreślić, że serwis sejfu to nie tylko jego naprawa. Jest to również sprawdzenie jego sprawności, a dokładniej przegląd okresowy. Co ile powinien być wykonywany? Wiele zależy od wytycznych producenta, natomiast najczęściej korzystanie z tej usługi zaleca się raz w roku.

Podczas przeglądów okresowych specjaliście sprawdzają przede wszystkim funkcjonalność zamka, trwałość ścianek sejfu oraz generalny stan zabezpieczeń. Jeśli interesuje was taka usługa wykonana przez doświadczonych profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem, to zapraszamy do kontaktu.